درباره ما

شرکت مهندسی آغاز گران توسعه  (گیلان)

( آتگ )

شماره ثبت :    ۱۲۹۰۷

نشانی : رشت – بلوار معلم – انتهای ۱۵ متری خیابان طالقانی ( مهرشریف ) – پلاک ۱۱ طبقه همکف

تلفکس :  ۶ – ۳۲۲۶۰۱۸۴ – ۰۱۳

 

خلاصه زمينه هاي كاري :

1)       احداث مجتمع هاي اداري ، مسكوني و تجاري

2)      عمليات آماده سازي و اجراي محوطه

3)      احداث ايستگاه هاي پمپا‍ژ و كلرزني آب و فاضلاب و پست هاي برق

4)      اجراي خطوط انتقال و شبكه توزيع آب وشبكه های جمع آوري فاضلاب

5)       احداث مخازن و ابنيه و سازه هاي فلزی و بتنی آب و فاضلاب

6)       اجراي كانال هاي آبياري و زهكشي زميني و هوايي

7)      ساحل سازي و اجراي ديوارهاي حائل

8)      ترميم و بهسازي ابنيه هاي سنتي و تاريخي

9)      طراحي و ساخت كانكس و كانتينر

10) طراحي و اجراي نماهاي كامپوزيتي ودكوراسيون داخلي    

شرکت مهندسی آغازگران توسعه گیلان

سخني ديگر :

الف-کفایت کادر فنی و عناصرکلیدی از نظر دانش و تجربه

این شرکت با ترکیب گروهی از کارشناسان جوان و دارای تجربه که پشتوانه سالها همکاری با يكديگر را در سابقه خود دارند تشکیل گردید.

هیات مدیره معتقد به اصولی در کار است که باید برای وارد شدن در هر عرصه ، ابتدا  پیش نیازهای لازم را ایجاد نمود، نه آنکه ابتدا وارد شد و بعد نیازها را شناخت و آماده کرد. پیش نیازهایی که همچون پایه های یک میز برای ایستادن و موفقیت لازم است.

مديريت- تخصص- ارتباطات و روابط عمومی– در نهایت توان مالي ، تفكر اقتصادي و مالي

      این افراد توانستند در سایه توکل و تلاش به دستاوردهایی برسند که شاید بسیاری از شرکت های با رتبه بالا از فقدان آن رنج می برند. اینان با اعتقاد به مدیریت تحول برداشتن گامهای استراتژیک را در این دنیای پرابهام در دستور کار خود دارد. این شرکت با هدفی ساده به پیش می رود :

افزایش سود و اعتبار

که این دو ، هر یک به تنهایی ره بجایی نمی برد.

ب- داشتن تجربه كار اجرائي در شرايط سخت

شايان توجه است با مروري گذرا و تاملي اندك در سوابق كاري هيئت مديره و شركت آغازگران توسعه  به اين نكته ظريف پي مي بريم كه اين گروه ،  شرايط سختي مانند كار در هواي گرم و طاقت فرساي جنوب ، كار در هواي سرد و يخبندان و بارندگي بدون وقفه را از نظر آب و هوايي تجربه كرده اند . همچنين كار در زمين هاي  پر مصائب مانند: رس خاكستري و چسبناك ، تراز آب غيرقابل كنترل در زمين هاي شني ريزشي حاشيه رودخانه ، احداث سازه بتنی در عمق زیاد زمین ناپایدار با روش های سپرگذاری و … ، عملیات خاکی در زمينهاي سنگي و مرجاني  ، زمينهاي ريزشي و لجني وسپركوبي هاي مهاري به شيوه هاي مختلف و ابتكاري ،‌ زمينهاي ماسه روان و مهار باتلاق هاي عميق و تحكيم آن ، محل هاي صعب العبور و بدون امكانات اوليه و البته در كنار پروژه هاي زمخت اين گونه ، كارهایی با روحی لطیف و ظريف مانند:مسجدسازی و مرمت آثارتاریخی از توانمندي هاي اين شركت مي باشد.

     شركت آغازگران توسعه ،  به مدد تجربيات افراد هيات مديره و پرسنل سخت كوش و سالها كار تيمي در كنار يكديگر، هيچ شرايطي را سخت ندانسته و شك ندارد كه هر مشكلي را با يادآوري پيشينه كاري و نوآوري در اجرا ،  پشت سر می گذارند. زيرا معتقد است که      عبور از مشكلات ، نمایش توانمندی هر مجموعه است.

ج- مدیریت کار آمد و سیستم مناسب برای اجرای کار و نظام کیفی انجام کار و خلاقیت و نوآوری در کارهای مشابه

برای اجرای پروژه ها در ابتدا باید موضوعیت پروژه را تحلیل کرد و رفتار مناسب را در انجام آن انتخاب نمود . بکارگیری شیوه های مهندسی شكست ، آنالیز و تنظیم ساختار شکست ، برآورد مصالح ، ماشین آلات و نیروی انسانی جزء الزامات اینگونه نگرش ها است.

بعد از جمع آوری این پارامترها ، نوبت به برنامه ریزی است که امروزه با اتکا به دانش و تجربه به کمک نرم افزار های مربوطه از جمله پریماورا و MSP  و … انجام می گیرد.

اين شركت كه از بن مايه مديريت و تفكر استراتژيك بهره مي برد ، با شناسائي محيط كسب و كار در عرصه رقابت ، سعي در كشف نيازهاي نهفته براي نوآوري دارد. از سوي ديگر همانگونه كه در بالا آورده شد با دقت در بازخور عملكرد خود ،  اصل يادگيري از اين بازخور ها را مدنظر دارد. خلق چشم اندازها ، پياده سازي استراتژي ها در عمل نه حرف ، انتخاب الگوهاي تفكر استراتژي پايه ريز تكنيك هاي كاري و رفتاري اين مجموعه است.

مدیریت کارآمد پس از برنامه ریزی  اقدام به تهیه و بکارگیری  منابع مالی ، مصالح ، ماشین آلات و نیروی انسانی با اولویت بندی و رعایت ترتیب و توالی زمانی می نماید.این انتخاب رفتار،بادر نظرگرفتن شرایط مکانی ، زمانی ، جوی،اقتصادی و…صورت گرفته وحتی المقدور ریسک مورد نیاز را مد نظر دارد.

مدیریت ابهام امروزه اصل اجتناب ناپذیر در اقتصاد جهانی است که بنا به میزان توسعه یافتگی کشورها سطوح ابهام متفاوت است ، اما وجود آن غیر قابل اجتناب است.

نخبگان دست اندرکار، اساسی ترین راه حل رهایی از عوامل مبهم ، متغییر و تثبیت نیافته را سرعت در  اتخاذ تصمیم گیری ها و عملکرد   می دانند.

برای پیشی گرفتن از پارامتر های ابهام آلود و تثبیت نیافته ، رعایت اصول دوراندیشی و بکارگیری علوم کاربردی و تجربه در برنامه ریزی ها ، عدم تعلل در تصمیم گیریها ، حذف بروکراسی و جلوگیری از بکارگیری افراد ناکار آمد ، غیر متخصص و کوچک ضروری است . درغیراین صورت قسمت اعظم زمان پروژه در محضر این عوامل بازدارنده تلف می گردد.

در پروژه ، پس از شناسایی و کنترل نقشه ها ، برآورد و برنامه ریزی ؛ اقدام به تامین منابع فوق الذکر نموده و سریعا” همزمان با ابزار ، ماشين آلات و مصالح تائيد شده ، عمليات مطابق زمانبندي آغاز مي گردد.

در اين مدت چارت کارگاهی در پست های سازمانی خود مانند یک تیم فوتبال ، کارتیمی خود را انجام می دهند.تلاش این مجموعه شاید بتواند گوشه ای از ثمرات کارهای تیمی را به دیگران یادآور شود.

د- خلاقیت و نوآوری در کارهای مشابه و حسن سابقه در کارهای قبلی و فقدان سوء پیشینه حرفه ای

خلاقیت نیاز به بستری مناسب برای شکوفایی دارد. مهمترین بستر شاید از نگاه بسیاری امکانات باشد. اما اینگونه نیست،  امکانات لازم است اما کافی نیست .آنچه ضروری است نیازمندی  و اهمیت دادن به ایده های نو می باشد.

مهندسی مجدد یا دوباره ، بدنبال بازنگری در تمام آنچه که به آن عادت کردیم می باشد  و در پی بازبینی تمام مفاهیم پیشین است.

دستیابی به سرعت ، کیفیت ، زیبایی ، رفاه و بهره وری محور اندیشه های ما نیز می باشد.

با این مقدمه بایدگفت موسسین این مجموعه ، همیشه بدنبال نوآوری بمنظور بهبود روند فعالیت و رعایت مهندسی ارزش بوده اند.

ازجمله اینکه اولین افرادی بودند که در گیلان طی سال 85  منهول های پلی اتیلن را  ( که دارای مزیت های  سرعت اجرا ، کمیت و کیفیت است) جايگزين منهول هاي بتني نمودند.

بکارگیری لوله فاضلاب دوجداره پلی اتیلن به جای لوله های آزبست ،بتنی و پلی اتیلن تک جداره ، تهیه نرم افزار هوشمند گزارشات روزانه کارگاه و کنترل پروژه ، تغییر و بهبود کیفی و کمی سیستم های بتن آماده ثابت ، ساخت سازه هاي پيش ساخته و انتقال آن به نقاط صعب العبور ، مونتاژ و… نیز قسمتی از اینگونه عملکرد آنان است.

آنچه که روشن است وجود پيش نیازهاي خلاقیت در سازمان  ، مي تواند روحيه خلاقيت و نو آوري مداوم را براب بهبود كار ،   برون رفت از بن بست ها و پيشي گرفتن از رقبا را به ارمغان آورد.

با استعلام از کارفرمایان و مشاوران محترم  پروژه ها به راحتی می توان به حسن سابقه اعضاء شرکت پی برد. ازجمله مهندسین مشاور ایراناب و پارس جویاب و تواناب کادوس ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، سازمان ميراث فرهنگي گيلان ، بانك ملت سرپرستي مناطق 7 و1 تهران ، شركت آزاد راه تهران –  ساوه  و اداره کل ساختمان بانک ملت یا مدیران شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان و شهرستان های لاهیجان و آستانه و… . ( تقدیرنامه های پیوست )

نکته قابل ذکر دیگر کارها در زمان مناسب وبه نحو احسن انجام گردیده است و در پاره ای از پروژه ها ، پایان عملیات اجرایی  قبل از پایان مدت قرارداد – بدون وجود هیچ گونه سوء پیشینه حرفه ای در کارنامه اعضای شرکت –  اتفاق افتاده است. امید است در این عرصه نیز سربلند گردیم.

و- نماهاي كامپوزيتي و اسپايدر ، دكوراسيون  داخلي و توليد سازه هاي پيش ساخته در شركت آغازگران توسعه :

از مدتي پيش بمنظور ارتقاء كيفيت و كميت پروژه ها اقدام به بكارگيري محصولات جديد گرديد.  از جمله نماي كامپوزيتي كه به دليل ويژگي هاي خود ، آينده نماسازي انواع ساختمانها و برج ها را در دنياي امروز تصرف خواهد نمود.

مزيت هايي همچون سبكي ، تنوع ، سرعت اجرا ، قابليت تعويض و جمع آوري ، قدرت پياده كردن طرح ها ي متنوع معماري ، عايق صدا و حرارت ، قابليت نظافت و پاكسازي و … باعث برتري آن بر ساير نماهاي سنگي ،  شيشه اي ، بتني يا سيماني گرديده است. به ویژه با ورود صنعت نانو در آن كه به مزاياي آن افزوده است. با در نظر گرفتن ويژگي هاي فوق به آساني مي توان ارزش اقتصادي و قيمت با صرفه آن را در مقايسه با ساير نماسازي ها نتيجه گيري نمود. شركت آغازگران توسعه با توجه به نيازهاي امروز دنياي عمران براي پروژه هاي خود و ساير كارفرمايان با توجه به دارا بودن امكانات  و نيروي انساني ماهر ، راساً  به اجرا و بكارگيري اين محصول اقدام نموده است.

همچنين اجراي نماي شيشه اي ضد سرقت اسپايدر با شيشه هاي سكوريت سه لايه ليمينت شده از ديگر پروژه هاي نماسازي اين شركت مي باشد ، كه نمونه آن در ميدان آرژانتين تهران اجرا گرديد.

شركت آغازگران توسعه پس از سربلندي در عرصه هاي مختلف و به سبب نياز به تجهيز كارگاههاي متفاوت  و بهينه سازي و بازيافت هزينه هاي برگشت ناپذير ساخت و سازهاي كوتاه مدت و با انگيزه نو آوري ذاتي اعضاء بر آن شد تا با مطالعه و كاوش در نوين ترين شيوه هاي ساخت و طراحي كانكس و بازديد از  كارخانه هاي مختلف و تجربيات ساخت و ساز در شرايط اقليمي استان گيلان ـ كه محل اشكال بسياري از سازندگان خارج استان بوده و بر اثر عدم  وقوف به شرايط موجود سازه آنان با  اشكالات فني عديده مواجه گرديده ـ و با رفع اشكالات و نواقص سايرين كمر همت به ساخت و توليد كانكس هاي دلخواه براي هر نوع سليقه ببندد و تا كنون چنانچه در تصاوير پيوست هويداست.

ساخت انواع زيادي از كانكس ها را با تنوع اسكلت ، ديوار و سقف ، كاربري با توجه به اقليم محل  نصب و پس از بازديد ميداني ، به كوله بار سنگين تجربياتش مي افزايد. اين شركت افتخار دارد براي اولين بار زير نظر مجريان كارآمد و اعضاء تحصيلكرده در رشته هاي عمران و تاسيسات ، تكنولوژي اسكلت ضد زنگ با قابليت دكفراژ آسان را وارد عرصه بازار كار استان نموده تا گامي نو در راستاي اصلاح روش هاي ساخت و شكوفايي هر چه بيشتر وجه تسميه نام بزرگ خود بردارد.

     اين شركت بهمراه مجموعه خود عمليات طراحي ( AutoCAD و 3DMax ) و اجراي دكوراسيون داخلي را به كمك طراحان جوان و خوش ذوق و مجريان با سابقه اجرا مي نمايد. نمونه اين پروژه ها در اجراي سالن آمفي تئاتر ، كنفرانس و پذيرائي سرپرستي بانك ملت منطقه 1تهران  ، دكوراسيون داخلي شعبه پيچ شمیران و آرژانتين بانك ملت تهران و  … مشاهده   مي گردد. هم چنين استفاده از متريال هاي جديد و آزمايش شده در دكوراسيون داخلي از اهداف اين شركت مي باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.