درباره ما

شرکت مهندسی آغاز گران توسعه  (گیلان)

( آتگ )

شماره ثبت :    ۱۲۹۰۷

نشانی : رشت – بلوار معلم – انتهای ۱۵ متری خیابان طالقانی ( مهرشریف ) – پلاک ۱۱ طبقه همکف

تلفکس :  ۶ – ۳۲۲۶۰۱۸۴ – ۰۱۳

 

خلاصه زمینه های کاری :

۱)       احداث مجتمع های اداری ، مسکونی و تجاری

۲)      عملیات آماده سازی و اجرای محوطه

۳)      احداث ایستگاه های پمپا‍ژ و کلرزنی آب و فاضلاب و پست های برق

۴)      اجرای خطوط انتقال و شبکه توزیع آب وشبکه های جمع آوری فاضلاب

۵)       احداث مخازن و ابنیه و سازه های فلزی و بتنی آب و فاضلاب

۶)       اجرای کانال های آبیاری و زهکشی زمینی و هوایی

۷)      ساحل سازی و اجرای دیوارهای حائل

۸)      ترمیم و بهسازی ابنیه های سنتی و تاریخی

۹)      طراحی و ساخت کانکس و کانتینر

۱۰) طراحی و اجرای نماهای کامپوزیتی ودکوراسیون داخلی    

شرکت مهندسی آغازگران توسعه گیلان

سخنی دیگر :

الف-کفایت کادر فنی و عناصرکلیدی از نظر دانش و تجربه

این شرکت با ترکیب گروهی از کارشناسان جوان و دارای تجربه که پشتوانه سالها همکاری با یکدیگر را در سابقه خود دارند تشکیل گردید.

هیات مدیره معتقد به اصولی در کار است که باید برای وارد شدن در هر عرصه ، ابتدا  پیش نیازهای لازم را ایجاد نمود، نه آنکه ابتدا وارد شد و بعد نیازها را شناخت و آماده کرد. پیش نیازهایی که همچون پایه های یک میز برای ایستادن و موفقیت لازم است.

مدیریت- تخصص- ارتباطات و روابط عمومی– در نهایت توان مالی ، تفکر اقتصادی و مالی

      این افراد توانستند در سایه توکل و تلاش به دستاوردهایی برسند که شاید بسیاری از شرکت های با رتبه بالا از فقدان آن رنج می برند. اینان با اعتقاد به مدیریت تحول برداشتن گامهای استراتژیک را در این دنیای پرابهام در دستور کار خود دارد. این شرکت با هدفی ساده به پیش می رود :

افزایش سود و اعتبار

که این دو ، هر یک به تنهایی ره بجایی نمی برد.

ب- داشتن تجربه کار اجرائی در شرایط سخت

شایان توجه است با مروری گذرا و تاملی اندک در سوابق کاری هیئت مدیره و شرکت آغازگران توسعه  به این نکته ظریف پی می بریم که این گروه ،  شرایط سختی مانند کار در هوای گرم و طاقت فرسای جنوب ، کار در هوای سرد و یخبندان و بارندگی بدون وقفه را از نظر آب و هوایی تجربه کرده اند . همچنین کار در زمین های  پر مصائب مانند: رس خاکستری و چسبناک ، تراز آب غیرقابل کنترل در زمین های شنی ریزشی حاشیه رودخانه ، احداث سازه بتنی در عمق زیاد زمین ناپایدار با روش های سپرگذاری و … ، عملیات خاکی در زمینهای سنگی و مرجانی  ، زمینهای ریزشی و لجنی وسپرکوبی های مهاری به شیوه های مختلف و ابتکاری ،‌ زمینهای ماسه روان و مهار باتلاق های عمیق و تحکیم آن ، محل های صعب العبور و بدون امکانات اولیه و البته در کنار پروژه های زمخت این گونه ، کارهایی با روحی لطیف و ظریف مانند:مسجدسازی و مرمت آثارتاریخی از توانمندی های این شرکت می باشد.

     شرکت آغازگران توسعه ،  به مدد تجربیات افراد هیات مدیره و پرسنل سخت کوش و سالها کار تیمی در کنار یکدیگر، هیچ شرایطی را سخت ندانسته و شک ندارد که هر مشکلی را با یادآوری پیشینه کاری و نوآوری در اجرا ،  پشت سر می گذارند. زیرا معتقد است که      عبور از مشکلات ، نمایش توانمندی هر مجموعه است.

ج- مدیریت کار آمد و سیستم مناسب برای اجرای کار و نظام کیفی انجام کار و خلاقیت و نوآوری در کارهای مشابه

برای اجرای پروژه ها در ابتدا باید موضوعیت پروژه را تحلیل کرد و رفتار مناسب را در انجام آن انتخاب نمود . بکارگیری شیوه های مهندسی شکست ، آنالیز و تنظیم ساختار شکست ، برآورد مصالح ، ماشین آلات و نیروی انسانی جزء الزامات اینگونه نگرش ها است.

بعد از جمع آوری این پارامترها ، نوبت به برنامه ریزی است که امروزه با اتکا به دانش و تجربه به کمک نرم افزار های مربوطه از جمله پریماورا و MSP  و … انجام می گیرد.

این شرکت که از بن مایه مدیریت و تفکر استراتژیک بهره می برد ، با شناسائی محیط کسب و کار در عرصه رقابت ، سعی در کشف نیازهای نهفته برای نوآوری دارد. از سوی دیگر همانگونه که در بالا آورده شد با دقت در بازخور عملکرد خود ،  اصل یادگیری از این بازخور ها را مدنظر دارد. خلق چشم اندازها ، پیاده سازی استراتژی ها در عمل نه حرف ، انتخاب الگوهای تفکر استراتژی پایه ریز تکنیک های کاری و رفتاری این مجموعه است.

مدیریت کارآمد پس از برنامه ریزی  اقدام به تهیه و بکارگیری  منابع مالی ، مصالح ، ماشین آلات و نیروی انسانی با اولویت بندی و رعایت ترتیب و توالی زمانی می نماید.این انتخاب رفتار،بادر نظرگرفتن شرایط مکانی ، زمانی ، جوی،اقتصادی و…صورت گرفته وحتی المقدور ریسک مورد نیاز را مد نظر دارد.

مدیریت ابهام امروزه اصل اجتناب ناپذیر در اقتصاد جهانی است که بنا به میزان توسعه یافتگی کشورها سطوح ابهام متفاوت است ، اما وجود آن غیر قابل اجتناب است.

نخبگان دست اندرکار، اساسی ترین راه حل رهایی از عوامل مبهم ، متغییر و تثبیت نیافته را سرعت در  اتخاذ تصمیم گیری ها و عملکرد   می دانند.

برای پیشی گرفتن از پارامتر های ابهام آلود و تثبیت نیافته ، رعایت اصول دوراندیشی و بکارگیری علوم کاربردی و تجربه در برنامه ریزی ها ، عدم تعلل در تصمیم گیریها ، حذف بروکراسی و جلوگیری از بکارگیری افراد ناکار آمد ، غیر متخصص و کوچک ضروری است . درغیراین صورت قسمت اعظم زمان پروژه در محضر این عوامل بازدارنده تلف می گردد.

در پروژه ، پس از شناسایی و کنترل نقشه ها ، برآورد و برنامه ریزی ؛ اقدام به تامین منابع فوق الذکر نموده و سریعا” همزمان با ابزار ، ماشین آلات و مصالح تائید شده ، عملیات مطابق زمانبندی آغاز می گردد.

در این مدت چارت کارگاهی در پست های سازمانی خود مانند یک تیم فوتبال ، کارتیمی خود را انجام می دهند.تلاش این مجموعه شاید بتواند گوشه ای از ثمرات کارهای تیمی را به دیگران یادآور شود.

د- خلاقیت و نوآوری در کارهای مشابه و حسن سابقه در کارهای قبلی و فقدان سوء پیشینه حرفه ای

خلاقیت نیاز به بستری مناسب برای شکوفایی دارد. مهمترین بستر شاید از نگاه بسیاری امکانات باشد. اما اینگونه نیست،  امکانات لازم است اما کافی نیست .آنچه ضروری است نیازمندی  و اهمیت دادن به ایده های نو می باشد.

مهندسی مجدد یا دوباره ، بدنبال بازنگری در تمام آنچه که به آن عادت کردیم می باشد  و در پی بازبینی تمام مفاهیم پیشین است.

دستیابی به سرعت ، کیفیت ، زیبایی ، رفاه و بهره وری محور اندیشه های ما نیز می باشد.

با این مقدمه بایدگفت موسسین این مجموعه ، همیشه بدنبال نوآوری بمنظور بهبود روند فعالیت و رعایت مهندسی ارزش بوده اند.

ازجمله اینکه اولین افرادی بودند که در گیلان طی سال ۸۵  منهول های پلی اتیلن را  ( که دارای مزیت های  سرعت اجرا ، کمیت و کیفیت است) جایگزین منهول های بتنی نمودند.

بکارگیری لوله فاضلاب دوجداره پلی اتیلن به جای لوله های آزبست ،بتنی و پلی اتیلن تک جداره ، تهیه نرم افزار هوشمند گزارشات روزانه کارگاه و کنترل پروژه ، تغییر و بهبود کیفی و کمی سیستم های بتن آماده ثابت ، ساخت سازه های پیش ساخته و انتقال آن به نقاط صعب العبور ، مونتاژ و… نیز قسمتی از اینگونه عملکرد آنان است.

آنچه که روشن است وجود پیش نیازهای خلاقیت در سازمان  ، می تواند روحیه خلاقیت و نو آوری مداوم را براب بهبود کار ،   برون رفت از بن بست ها و پیشی گرفتن از رقبا را به ارمغان آورد.

با استعلام از کارفرمایان و مشاوران محترم  پروژه ها به راحتی می توان به حسن سابقه اعضاء شرکت پی برد. ازجمله مهندسین مشاور ایراناب و پارس جویاب و تواناب کادوس ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، سازمان میراث فرهنگی گیلان ، بانک ملت سرپرستی مناطق ۷ و۱ تهران ، شرکت آزاد راه تهران –  ساوه  و اداره کل ساختمان بانک ملت یا مدیران شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان و شهرستان های لاهیجان و آستانه و… . ( تقدیرنامه های پیوست )

نکته قابل ذکر دیگر کارها در زمان مناسب وبه نحو احسن انجام گردیده است و در پاره ای از پروژه ها ، پایان عملیات اجرایی  قبل از پایان مدت قرارداد – بدون وجود هیچ گونه سوء پیشینه حرفه ای در کارنامه اعضای شرکت –  اتفاق افتاده است. امید است در این عرصه نیز سربلند گردیم.

و- نماهای کامپوزیتی و اسپایدر ، دکوراسیون  داخلی و تولید سازه های پیش ساخته در شرکت آغازگران توسعه :

از مدتی پیش بمنظور ارتقاء کیفیت و کمیت پروژه ها اقدام به بکارگیری محصولات جدید گردید.  از جمله نمای کامپوزیتی که به دلیل ویژگی های خود ، آینده نماسازی انواع ساختمانها و برج ها را در دنیای امروز تصرف خواهد نمود.

مزیت هایی همچون سبکی ، تنوع ، سرعت اجرا ، قابلیت تعویض و جمع آوری ، قدرت پیاده کردن طرح ها ی متنوع معماری ، عایق صدا و حرارت ، قابلیت نظافت و پاکسازی و … باعث برتری آن بر سایر نماهای سنگی ،  شیشه ای ، بتنی یا سیمانی گردیده است. به ویژه با ورود صنعت نانو در آن که به مزایای آن افزوده است. با در نظر گرفتن ویژگی های فوق به آسانی می توان ارزش اقتصادی و قیمت با صرفه آن را در مقایسه با سایر نماسازی ها نتیجه گیری نمود. شرکت آغازگران توسعه با توجه به نیازهای امروز دنیای عمران برای پروژه های خود و سایر کارفرمایان با توجه به دارا بودن امکانات  و نیروی انسانی ماهر ، راساً  به اجرا و بکارگیری این محصول اقدام نموده است.

همچنین اجرای نمای شیشه ای ضد سرقت اسپایدر با شیشه های سکوریت سه لایه لیمینت شده از دیگر پروژه های نماسازی این شرکت می باشد ، که نمونه آن در میدان آرژانتین تهران اجرا گردید.

شرکت آغازگران توسعه پس از سربلندی در عرصه های مختلف و به سبب نیاز به تجهیز کارگاههای متفاوت  و بهینه سازی و بازیافت هزینه های برگشت ناپذیر ساخت و سازهای کوتاه مدت و با انگیزه نو آوری ذاتی اعضاء بر آن شد تا با مطالعه و کاوش در نوین ترین شیوه های ساخت و طراحی کانکس و بازدید از  کارخانه های مختلف و تجربیات ساخت و ساز در شرایط اقلیمی استان گیلان ـ که محل اشکال بسیاری از سازندگان خارج استان بوده و بر اثر عدم  وقوف به شرایط موجود سازه آنان با  اشکالات فنی عدیده مواجه گردیده ـ و با رفع اشکالات و نواقص سایرین کمر همت به ساخت و تولید کانکس های دلخواه برای هر نوع سلیقه ببندد و تا کنون چنانچه در تصاویر پیوست هویداست.

ساخت انواع زیادی از کانکس ها را با تنوع اسکلت ، دیوار و سقف ، کاربری با توجه به اقلیم محل  نصب و پس از بازدید میدانی ، به کوله بار سنگین تجربیاتش می افزاید. این شرکت افتخار دارد برای اولین بار زیر نظر مجریان کارآمد و اعضاء تحصیلکرده در رشته های عمران و تاسیسات ، تکنولوژی اسکلت ضد زنگ با قابلیت دکفراژ آسان را وارد عرصه بازار کار استان نموده تا گامی نو در راستای اصلاح روش های ساخت و شکوفایی هر چه بیشتر وجه تسمیه نام بزرگ خود بردارد.

     این شرکت بهمراه مجموعه خود عملیات طراحی ( AutoCAD و ۳DMax ) و اجرای دکوراسیون داخلی را به کمک طراحان جوان و خوش ذوق و مجریان با سابقه اجرا می نماید. نمونه این پروژه ها در اجرای سالن آمفی تئاتر ، کنفرانس و پذیرائی سرپرستی بانک ملت منطقه ۱تهران  ، دکوراسیون داخلی شعبه پیچ شمیران و آرژانتین بانک ملت تهران و  … مشاهده   می گردد. هم چنین استفاده از متریال های جدید و آزمایش شده در دکوراسیون داخلی از اهداف این شرکت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.