الماسی از آغازگران

66559988

بی شک باید سپاسگذار همکار عزیزی باشم که با حضورش در این سازمان توانست رنگ و بوی نظام اداری را در دفترمان چشمگیر تر نموده و تلاش پیشینیان را به هدف نزدیک تر کرد. شالوده و خمیرمایه این سایت نیز محصول تلاش و پیگیری ایشان است. اگرچه بسیاری از زحماتش هنوز به سرانجام نرسید اما من مطمئن هستم با گامهای محکم و راهکارهای عملی بیش از گذشته موجبات ارتقای این نظام را فراهم آورد .

فراموش نمی کنم که ورود ایشان به عنوان “مسئول دفتر” حس و حال دیگری به ما داد.

سعید خوش اندوخته ، الماسی شد بر انگشتر شرکت آغازگران توسعه ؛ الماسی که ما همکارانش هیچوقت نتوانستیم بازخورد مناسب و در شانی از تغییر و تحولاتش نسبت به او داشته باشیم .

تردیدی نیست آنچه در شأن اوست از وی حمایت ، حرف شنوی و تقدیر نشد. فراوانی قدردانی در برابر خوبی ها ، بسیار کمتر از کثرت عیوب جویی افراد است. و گفته اند این از خصلت ذاتی انسان ها علی الخصوص ایرانی ها سرچشمه می گیرد.

ازجمله چیزهایی که از کتاب ” مدیر یک دقیقه ای (1) ” یادم مانده این است : یک مدیر خوب مدیریست که مچ کارکنانش را در زمانی که کارخوب و موثری انجام دادند ، بگیرد. این عبارت کاملا رساست و تفاوت فرهنگ رایج ما با این جمله کاملا مشهود است.

به هر ترتیب من بارها نقش و تاثیر او را در ایجاد آرامش ، هماهنگی و حمایت ، برای شرکت و همکارانش دیده ام و می بینم. کسی که مراقب همه هست . ایشان به تفکر “مدیریت داخلی” شرکت جان داد .

“سعید خوش اندوخته” بقول اهالی فوتبال یک بازیکن بدون توپ است که حضورش را در همه جا ، همه قسمت ها و  همه کارها می توان لمس کرد و البته که خیلی وقت ها ، خیلی ها ممکن است حضورش را نبینیم و یا دم به ندیدن بزنیم. این را همه می دانیم که او اهل نام و ادعا نیست. او که هست و من خیالم بابت خیلی چیزها ، جمع است. او شنونده خیلی از حرف های تنهایی و مشورت هایم نیز هست .

سعید الماس ارزشمند سازمان ماست ، حتی وقتی که سرحال نیست.

——————————————

1 – نوشته اسپنسر جانسون و کنت بلانچار

3 thoughts on “الماسی از آغازگران

  1. من هم به نوبه خودم از زحمات جناب آقای سعید خوش اندوخته تشکر میکنم که با حضور خود به اهداف شرکت رنگ و بوی تازه ای داد. این جمله از مدیر عزیزمان در وصف ایشان واقعا ستودنی و در خور ایشان بود “سعید خوش اندوخته ، الماسی شد بر انگشتر شرکت آغازگران توسعه ؛ الماسی که ما همکارانش هیچوقت نتوانستیم بازخورد مناسب و در شانی از تغییر و تحولاتش نسبت به او داشته باشیم “.

  2. با تشکر فراوان از مدیریت محترم
    من سربازی کوچک در این ارتش بزرگ هستم که انجام وظیفه میکنم. از حسن نظر شما خیلی خرسند شدم، این سخنان شما من را برای رسیدن به اهداف خود و شرکت مصمّم تر می کند. شایان ذکر است با حرکت تمام چرخدننده ها یک ماشین جان حرکت کردن را می یابد، من بدون حمایت شما و همکاری همه همکاران خوبم در این مجموعه حرفی برای گفتن و پایی برای قدم به جلو گذاشتن نداشته و ندارم.
    امید است با رهنمود گرفتن از شما و دوستان گرامی بتوانم هر چه بیشتر برای مجموعه مثمر ثمر تر باشم.

  3. من هم به نوبت خودم از همکار گرامی تشکر می کنم که زحمات زیادی برای رشد شرکت کشیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *