کتاب صوتی یک عاشقانه آرام

این روزها، بسیاری از شما نام “نادر ابراهیمی”، نویسنده ی معاصر کشورمان را از مسابقه خندوانه شنیده اید. “یک عاشقانه ی آرام” نوشته ی نادر ابراهیمی، یکی از دو کتاب معرفی شده از طرف این برنامه برای شرکت در مسابقه ی کتابخوانی “بخون و ببر” است. و کتاب معرفی شده ی دیگر، رمان نوجوان “جام جهانی در جوادیه” نوشته ی “داوود امیریان” است که توسط “انتشارات قدیانی” به چاپ رسیده است.

شاید نام “نادر ابراهیمی” برای شما آشنا باشد، شاید بارها کتاب های دیگری از او را مطالعه کرده باشید.

9-6-2015 1-22-34 AM

اما ممکن است این نویسنده را نشناسید. نکته های جالبی درباره ی این نویسنده وجود دارد، که حتی اگر او را هم می شناختید، نمی دانستید:

یک – “هلیا” نامی دخترانه است که اولین بار توسط نادر ابراهیمی در کتاب “بار دیگر شهری که دوست می داشتم” در سال ۱۳۴۵ به کار رفت. این اسم پس از انتشار کتاب در میان مردم، رواج یافت.

(سال ها پیش، نادر ابراهیمی در حالی که با اتوبوس از تهران به اصفهان سفر می کرد، شروع به بازی و در هم ریختن واژه “الهی” کرد تا بتواند از دل آن نامی خوش آهنگ و متفاوت بسازد. پس از مدتی واژه خود ساخته “هلیا” را از به هم ریختن حروف واژه “الهی” ساخت.)

دو – آیا می دانستید سرود بسیار معروف ِ ” سفر به خاطر وطن” که بارها با اجرای زیبای محمد نوری، به تماشای آن نشسته ایم، از سروده های نادر ابراهیمی است؟

خون دلها خورده ایم، خون دلها خورده ایم

ما برای آنکه ایران خانه خوبان شود

رنج دوران برده ایم، رنج دوران برده ایم …)

9-6-2015 1-25-09 AM

سه – نادر ابراهیمی هیچ وقت به سربازی نرفت. در حالیکه بسیاری از داستان های او حال و هوای دوران سربازی را دارد اما واقعیت این است که او در اولین روز خدمتش معاف می شود. جالب است بدانید، نادر ابراهیمی عاشق این بود که به سربازی برود.

چهار – تازگی ها آموزش و پرورش در کتاب های درسی، از “ی” میانجی استفاده می کند. این کاری است که نادر براهیمی سال ها پیش در کتاب هایش انجام داده بود.

پنج – چند سال ها پیش خانمی با همسر نادر ابراهیمی (فرزانه منصوری) تماس می گیرد و می گوید که آرایشگاه دارد و اجازه می خواهد که به عروس هایی که آرایششان می کنند، کتاب “چهل نامه ی کوتاه به همسرم – نوشته ی نادر ابراهیمی” را هدیه بدهند. فرزانه منصوری از این اتفاق شگفت زده می شود و بلافاصله قبول می کند.

یک عاشقانه آرام توسط “نشر روزبهان” به چاپ رسیده و عاشقانه ای است درباره ی گیله مردی مبارز و سیاسی که عاشق دختری آذری و سیاسی مسلک می شود. کتاب روند و مراحل و برنامه ریزی های زندگی ِ مبتنی بر عشق این دو است؛ عاشقانی که با زمان مبارزه می کنند. داستانی که با زبان و بیانی شاعرانه و زیبا روایت می شود. نشر روزبهان کتاب های دیگر نادر ابراهیمی از جمله: چهل نامه ی کوتاه به همسرم، بار دیگر شهری که دوست می داشتم، آتش بدون دود، مردی در تبعید ابدی و .. را هم به چاپ رسانده است که این کتاب ها نیز جزو کتاب های پر فروش و پرمخاطب در میان مردم به شمار می روند.

نسخه ی صوتی این کتاب با اجرای زیبای پیام دهکردی، توسط نوین کتاب گویا تولید شده است.

شنیدن این کتاب را از دست ندهید. لذتش شاید از جایزه ی بیست میلیون تومانی رامبد جوان هم بیشتر باشد : )

فایل صوتی این کتاب را می توانید از سایت نوار، به آدرس زیر دریافت کنید:

http://www.navaar.ir/audiobook/106

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.